Studia na Etyce służą zdobyciu praktycznych umiejętności komunikacyjnych, zapoznają z metodami prowadzenia dyskusji oraz klarownego przedstawiania i uzasadniania własnych poglądów. Etyka pomaga w osobistym rozwoju, uwrażliwieniu na moralne problemy współczesności i bardziej świadomemu przeżywaniu własnego życia w jego etycznym wymiarze. Studenci zdobywają umiejętności twórczego myślenia, analizowania konfliktów i dylematów moralnych, krytycznej oceny współczesnych problemów etycznych. Dlaczego warto wybrać ten kierunek? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:
Studenci uczestniczący w zajęciach na kierunku Etyka zapoznają się z historią etyki, podstawowymi pojęciami i systemami etycznymi, moralnymi wyzwaniami współczesności, podstawowymi zagadnieniami etyki indywidualnej i społecznej, bioetyką.
 
 
Po studiach:
Studia na kierunku Etyka przygotowują absolwentów do pracy w szkole podstawowej, gimnazjum i w szkołach ponadgimnazjalnych jako nauczyciel etyki. Można również znaleźć pracę jako doradca i ekspert w wielu dziedzinach związanych z zagadnieniami etycznymi.
 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->