Hotelarstwo, turystyka i sport

turystyczno_hotelarskieŁączą wiedzę z geografii ze sprawnością fizyczną, chęcią podróżowania i kontaktu z ludźmi.
  
Studia dla osób aktywnych. Wiążą się z teoretycznym i praktycznym poznawaniem świata. Na studentów czekają wyjazdy, zajęcia fizyczne, ciekawe praktyki. Nie jest to jednak ciągłe podróżowanie, ale także zgłębianie wiedzy o miejscach, ich historii, geografii, kulturze, języku.
Mieszkam na południu Polski. Pracuję w hotelu znanej sieci, w sławnym polskim mieście. Za dwa lata kończę studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo. Chciałabym przekonać was, że warto studiować na tym kierunku studiów, bo można zdobyć bardzo cenne umiejętności, przydające się nie tylko w pracy, ale w ogóle w życiu. Moja przygoda z gastronomią i hotelarstwem zaczęła się zaraz po maturze. Przeglądając oferty uczelni, zauważyłam, że kierunek gastronomia i hotelarstwo jest jednym z najczęściej oferowanych. Praktycznie każda licząca się uczelnia w Polsce ma ten kierunek w swojej ofercie.

Turystyka należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarowania we współczesnym świecie. Znajomość zasad funkcjonowania gospodarki turystycznej w Polsce i na świecie nabiera coraz większego znaczenia. Studia na kierunku Gospodarka turystyczna pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorstw w sektorze usług turystycznych, finansowania działalności turystycznej oraz przygotowywania projektów inwestycyjnych. Jeśli chcesz zacząć ciekawe studia i sądzisz, że turystyka jest dla Ciebie, koniecznie zapoznaj się z resztą artykułu!

Krajoznawstwo i turystyka jest interdyscyplinarnym kierunkiem, łączącym wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, ze znajomością zagadnień społecznych oraz ekonomiczno-prawnych. Studia te Odpowiadają one na wzrastające wymagania klientów wobec organizatorów imprez turystycznych i krajoznawczych, zarówno co do jakości, jak i różnorodności oferty. Po co tak naprawdę ludzie wyjeżdżają na wycieczki? Przede wszystkim po to, aby odwiedzić ciekawe miejsca, poznać jego historię. Jako absolwent tego kierunku, jak nikt inny zaprezentujesz historię każdego miejsca.

Kierunek Sport jest doskonały dla pasjonatów organizacji imprez sportowych i kulturalnych, lubiących kierować zespołem ludzi i osób aktywnych. Studenci posiądą wiedzę z zakresu grup społecznych i funkcjonowania jednostki, organizacji i zarządzania instytucjami działającymi w sporcie powszechnym, a także tymi działającymi w sporcie kwalifikowanym. Poznają biologiczne uwarunkowania rozwoju człowieka, fizjologię wysiłku fizycznego. Dodatkowe zagadnienia dotyczą ekonomicznych uwarunkowań rozwoju sportu, marketingu sportowego w instytucjach sportowych.

Jest to kierunek, adresowany do tych, których pasją jest taniec. Są członkami zespołów tańca nowoczesnego, uprawiają gimnastykę artystyczną czy też taniec na lodzie. Chcieliby rozwinąć swoje talenty pod okiem profesjonalnych choreologów, teatrologów, reżyserów oraz znanych tancerzy. W toku zajęć teoretycznych a zwłaszcza praktycznych absolwent nabywa umiejętności w zakresie poszczególnych rodzajów tańca: klasycznego, narodowego i ludowego, towarzyskiego oraz nowoczesnego. Jeśli jesteś artystyczną dusza, która jednocześnie jest uzależniona od sportu, spróbuj z tańcem!

Czy można poważnie traktować studia, na których jednym z przedmiotów lub nawet całym blokiem tematycznym są "Gry i zabawy"? Jeżeli odruchowo od razu masz zamiar odpowiedzieć "nie", lepiej zapoznaj się z treścią tego artykułu. Przekonasz się, że Turystyka i rekreacja to poważne studia, które mogą zapewnić świetny początek międzynarodowej kariery. Branża czeka na młodych, wykształconych i dynamicznych ludzi, którzy umieją znaleźć zastosowanie dla swojej głębokiej i rzetelnej wiedzy o hotelarstwie, różnych dziedzinach turystyki, wypoczynku i zarządzaniu usługami rekreacyjno-turystycznymi.

To studia, dzięki którym nauczysz się przygotowywać uczniów różnych typów szkół do uczestnictwa w kulturze fizycznej. Wychowanie fizyczne, to nie tylko sport. Ważną częścią tego kierunku jest także wiedza o edukacji oraz zajęcia kształtujące umiejętności nauczycielskie. Kandydat powinien być osobą sprawną fizycznie, ponieważ wiele uczelni sprawdza wyniki sportowe w trakcie rekrutacji. Biologia, chemia i fizyka to przedmioty szczególnie istotne dla przyszłych specjalistów w zakresie wychowania fizycznego i sportu. Zapraszamy do lektury!

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->