Muzyka to Twoja wielka pasja? Rozwijaj się w tym kierunku! Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to wyjątkowe studia, które kształcą wszechstronnych muzyków i nauczycieli muzyki, dyrygentów oraz animatorów życia muzycznego w szkołach ogólnokształcących i ośrodkach kultury. Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu możesz rozpocząć naukę na studiach licencjackich i magisterskich w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Kierunek posiada certyfikat jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej.


Kierunek ten jest idealny dla tych, których pasją jest muzyka i są przekonani, ze swoje życie zawodowe chcą właśnie związać z tą dziedziną. Zakres studiów obejmuje zarówno przedmioty teoretyczne jak i zajęcia praktyczne z gry na instrumencie muzycznym i śpiewu. Kandydaci na ten kierunek powinni odznaczać się dużą wrażliwością artystyczną, odpornością na stres i krytykę, a także posiadać doskonały słuch. Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę jako kompozytorzy, aranżerzy, instrumentaliści oraz wokaliści. Zainteresowanych zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:


Przedmioty obowiązujące na kierunku Jazz i muzyka estradowa:
-historia i literatura jazzu,
-historia muzyki,
-analiza improwizacji jazzowej,
-instrumentoznawstwo,
-metodologia badań,
-kompozycja i aranżacja,
-reżyseria nagrań,
-technika nagłośnienia i pracy w studio,
-instrument główny,
-kształcenie słuchu.

Po studiach:

Mogą podjąć pracę jako instrumentaliści i wokaliści, mogą również zajmować się kompozycją i aranżacją utworów muzycznych dla instytucji zajmujących się organizacją i promocją wydarzeń muzycznych. Mogą znaleźć zatrudnienie w firmach prowadzących profesjonalną obsługę akustyczną i nagraniową imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych z zakresu muzyki jazzowej, estradowej i rozrywkowej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->