Studia na kierunku Logopedia ogólna i kliniczna uczą podstawowych metod i technik badań logopedycznych, których celem jest wskazanie dzieci z wadami wymowy. Studenci podczas zajęć poznają zasady opisywania i kwalifikacji wad wymowy oraz usprawniania narządów artykulacyjnych i usuwania wad wymowy. Zapoznają się również z zasadami współpracy z lekarzem, psychologiem i pedagogiem w celu ustalania metod i trybu postępowania terapeutycznego w zakresie komunikacji (werbalnej i niewerbalnej). Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

Studia na kierunku Logopedia ogólna i kliniczna zawierają w swoim programie takie treści, jak wprowadzenie do nauki o języku, elementy prawa medycznego i oświatowego, wprowadzenie do komunikacji jezykowej, wspomagającej i alternatywnej, funkcjonalny opis języka, psychologia rozwoju dziecka, pedagogika ogólna, kwalifikowana pierwsza pomoc, anatomia i fizjologia człowieka, pediatria, ortodoncja, psycholingwistyka, rozwój mowy dziecka, opóźniony rozwój mowy.

Po studiach:
Studia na kierunku unikatowym Logopedia ogólna i kliniczna przygotowują absolwentów do pracy logopedy w placówkach oświatowych i ochrony
zdrowia oraz do pracy nauczyciela nauczania początkowego w szkołach
podstawowych i integracyjnych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->