Zastanawiacie się nad podjęciem studiów na kierunku Logistyka, ale jednocześnie chcielibyście rozwijać swoje zainteresowania z zakresu nowoczesnych technologii i ich praktycznego wykorzystania w procesie planowania, realizowania i kontrolowania przepływu towarów? W takim razie studia na kierunku Technologie informatyczne w logistyce będą dla Was doskonałym wyborem. Studia prowadzone są w języku angielskim i przeznaczone są dla osób, które posługują się tym językiem na poziomie zaawansowanym. Kierunek powstał w wyniku wieloletnich obserwacji rynku pracy.

W trakcie studiów:
Na podstawie wyników prowadzonych badań i analiz opracowany nowoczesny program studiów, który odzwierciedla rzeczywiste potrzeby współczesnych przedsiębiorstw i instytucji, w których zatrudnienie mogą znaleźć absolwenci tego nowoczesnego i międzywydziałowego kierunku. 
Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów-praktyków z dziedzin logistyki i IT, którzy na co dzień zatrudnieni są w firmach spedycyjnych i informatycznych.
 
W ramach studiów poruszane będą tematy:
-zasady planowania, organizowania i kontrolowania procesów logistycznych;
-różnorodne instrumenty wykorzystywane w procesach zakupu i organizacji produkcji, magazynowaniu, transporcie i obsłudze klienta; 
-najnowsze metody optymalizacji decyzji logistycznych, jak np. ilość zapasów, lokalizacja źródeł zakupu;
-automatyka w procesach logistycznych. 

Dodatkowe informacje - zajęcia prowadzone będą także w języku angielskim. Od kandydatów na ten kierunek studiów wymaga się zaawansowanej znajomości tego języka obcego. 
 
Po studiach:
Dzięki rozległej wiedzy z zakresu logistyki i informatycznych narzędzi, które wspierają ten proces, absolwenci będą odpowiednio przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach średniego szczebla. Specjalistyczna wiedza branżowa i doskonała znajomość języka angielskiego czyni z absolwentów kierunku Technologie informatyczne w logistyce wartościowych i poszukiwanych na rynku pracy specjalistów.
 
Wybrane stanowiska, na których absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie:
-specjalista ds. organizacji i rozwoju transportu,
-specjalista ds. sprzedaży,
-agent ds. zakupów,
-zaopatrzeniowiec,
-pracownik działu logistyki i transportu,
-spedytor,
-specjalista ds. rozwoju rynku
-specjalista ds. zarządzania magazynem.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->