Reżyseria i produkcja gier wideo to nowatorskie studia skierowane do pasjonatów gier komputerowych, których bardziej niż sama rozgrywka fascynuje proces ich powstawania. Od kandydatów zainteresowanych nauką na tym kierunku oczekuje się umiejętności przelewania myśli na papier, zdolności interpersonalnych, znajomości branży gier wideo, bujnej wyobraźni oraz wiedzy z zakresu informatyki oraz nauk społecznych. Rekrutacja na Reżyserię i produkcję gier wideo najczęściej przyjmuje postać rozmowy kwalifikacyjnej. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Jak wygląda rekrutacja na ten kierunek? Każdy kandydat prezentuje własny pomysł na grę wideo, którą chciałby stworzyć. Komisja ocenia oryginalność pomysłu, określa prawdopodobieństwo jego realizacji, przygląda się także warstwie językowej, w jakiej koncept został opracowany. Niezrozumiałe, zawikłane projekty od razu są odrzucane. Wybrańcy mogą szczycić się indeksem prestiżowych studiów, na których rozwiną swoje umiejętności i zdobędą bardzo dużo cennej wiedzy. Studia na kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo oferują komfortowe warunki nauki i dogłębne poznanie procesu tworzenia gier wideo, od chwili "pierwszego błysku wyobraźni", aż do momentu nabrania przez produkt konkretnych kształtów. Reżyserię i produkcję gier wideo można studiować przez trzy lub przez pięć lat. Niektóre uczelnie oferują także możliwość odbycia studiów podyplomowych.

W trakcie studiów:
Proces powstawania gier wideo przestanie być tajemnicą. Każdy student Reżyserii i produkcji gier wideo nabędzie praktycznych umiejętności, poznając warsztat animatora, programisty, reżysera, scenarzysty, czy grafika. Będzie mógł osobiście wziąć udział w pracach nad grą komputerową, wykorzystując cały potencjał i rozwijając różne zdolności. Ucząc się na Reżyserii i produkcji gier wideo poszerzy się także znajomość socjologii, antropologii czy też historii filmu. Każda z tych nauk wiele mówi o człowieku, jego zapatrywaniach, upodobaniach, wadach i zaletach. Rasowy producent gier wideo powinien umieć wykorzystać tego typu informacje do celów marketingowych. Wychodząc naprzeciw upodobaniom klientów oraz zaspokajając ich potrzeby reżyser gier lub ich producent na pewno łatwiej zrealizuje zamierzone cele. Na tych studiach poświęca się również sporo czasu kształtowaniu właściwej współpracy w zespole. Specjaliści zajmujący się produkcją gier muszą być nastawieni na sukces. Tylko wzajemna kooperacja przyniesie spodziewane efekty. 
 
Po studiach:
Na absolwentów Reżyserii i produkcji gier wideo czeka wiele ciekawych miejsc pracy. Spora grupa reżyserów znajdzie zatrudnienie choćby na planach filmów animowanych. Scenarzyści pokażą wartość w agencjach reklamowych, programistom zaproponują angaż uczelnie wyższe, urzędy, przedsiębiorstwa prywatne. Graficy wniosą sporo kolorytu między innymi do agencji reklamowych. Studenci Reżyserii i produkcji gier wideo na pewno nie mogą narzekać na brak zajęć. Każdy będzie mógł spokojnie spełniać się w tym, w czym czuje się najlepiej, przy okazji zarabiając spore pieniądze. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->